Günay'ın İkindi Çayının paylaşılamaz misafiriYeni bebişimiz  Hafsa bebek ne kadar da büyümüş, iki aylık olmasına rağmen çay toplantılarımızı bile kaçırmıyor. Emiyor, uyuyor, diğer çocukları gözleriyle takip ediyor; tekrar yoruluyor, tekrar uyuyor.  Şanslı annesinin minik papatyası,  maşaallahı var anneciğini hiç üzmüyor.


Yüce Allah'ın verdiği ne kadar büyük bir lütuftur Anne olmak.  Yüce Allah tarafından mucizevî bir şekilde yaratılmış, o narin, o nazenin vücudunu korumak, yedirmek, içirmek, bakmak hem de sevgiyle ve aşkla. Ve onu doğru istikamette hayırlı bir şekil de yetiştirmek.


 Zaten izdivacın en önemli nedenlerinden biri de Allah’ın hoşuna gidecek ve peygamberin yüzünü güldürecek çocuklar yetiştirmek değil midir?


Sevgili peygamberimiz  "evlenin, çoğalın; zira ben, kıyamet gününde sizin çokluğunuzla iftihar ederim" demiştir.  Rabbim her isteyene hayırlı çocuklar verip, onları da en iyi bir şekilde yetiştirmek nasip etsin İnşaallah.
Günay'ın İkindi  Çayı


Günay arkadaşım ellerine sağlık, ne kadar leziz yiyeceklerdi yediklerimiz, belli emeğinin yanında sevgini de katmışsın anlaşılan.

Üstelik yeni denemelerinde çok farklıydı. Daha önce hiçbir şekilde yemediğim ve yapmadığım, Tülbentte haşlanan sebzeli sosyete mantısı ilk etapta ilgimi çekmediyse de, benim gibi Egeli olup sebze seven biri için inanılmaz lezzetli ve hafif idi, birde sarımsaklı yoğurt ve salçalı sos eklenince yeme de yanında yat oldu ama inan benim gibi, çok yiyemeyen biri bile iki parça almak zorunda kaldı.

Tadını çok beğendiğim makarnalı börekte harika idi. Ondan da o kadar lezzetli geldi ki,  iki parça almak zorunda kaldım.


Emek vererek yaptığın çiğ köftede belli ki çok güzeldi,  bir çırpıda tükendi.


Tatlıların da çok güzeldi.  Maalesef, çok üzgünüm, tatlıların servisi sırasın da Hazal Abla'nın ile Hüsna'nın düeti ve diğer güzel türkülerin, ağıtların, şarkıların etkisin de kalınca tatlıların resmini çekmeyi unutmuşum.


Menümüz;


Çiğ köfte


Makarnalı börek


Yeşil salata


Sosyete mantısı


Biber dilbesi


Profiterol


Baklava
Get Adobe Flash player
Uygulama 04.03.2010