Hüsna Hüsna'nın İkindi çayı Hüsna'nın Kahvaltı Sofrası
Artık ne desek ne etsek olmuyor, sevgili Hüsnacığım da bizleri şaşırtmadı. O da döktürmüş bütün marifetlerini. Yiyoruz, içiyoruz şükrünü de eda etmeye çalışıyoruz Allah kabul etsin.


Ailesinden kimsenin Ankara’nın doğusuna geçmemiş Egeli biri olarak, arkadaşlarımın çoğunun doğulu olması benim yemek kültürümü de epey zenginleştirdi.


Hüsna’nın yaptığı Elazığ yöresine ait ekşili patlıcan, bütün misafirlerin damak tadına uyunca tam puan aldı. Benimde ilk defa yemiş olduğum sumak ekşili patlıcanlı köfte,  gerçekten ekşisiyle acısının inanılmaz uyumu, zaten çok açık olan iştahımızı artırırken, tadını damağımızda bıraktı. Resimde de görülen o kocaman tencere bir çırpıda tükendi.


Hüsna ‘nın annesi Tülay teyzemin emek vererek, belliki zahmetlice yaptığı onların tabiriyle bol cevizli dolangel tatlısı, bizim bildiğimiz sarığıburma tatlısı en iyi baklava ustalarına bile taş çıkartacak incelikte ve tadındaydı.

Hüsna arkadaşımın çok sevdiğin kız kardeşi Büşracığımın da hazırladığı sofra çok özenli ve düzenliydi.


Hünsa , Ankara manzaralı evinde kalabalık olmamızdan dolayı iki masa hazırlaması ve herkesin manzaralı masada yemeye oturmak istemesi  gülüşmelere sebep oldu. Küçük bambulu masa tercih edilirken özenle hazırlanmış büyük masa boş kaldı.


Her zaman ki gibi arkadaşlarımla sohbet, muhabbet iyi niyetler ve samimi duygular, sımsıcak çayın eşliğinde çok güzeldi.Menü:


Pizza

Su böreği

Patlıcanlı ekşili köfte

Yeşil salata

Barbunya pilaki

Dolangel tatlısı


Get Adobe Flash player
Uygulama: 31.03.010