Nurhayat Nurhayatın Sofrası Nurhayat'ın İkindi Çayı

Sevgili Arkadaşımız Nurhayat'ın İkindi Çayı


Nurhayat'ın ikramları:


Sevgili Nurhayat’ın sofrasının menüsü oldukça zengindi. Arkadaşımın rahatsız(grip) olduğunu bildiğim için açıkçası bu kadar yoğun menüyü nasıl yapabildiğine şaşırdım.


Bu bana acaba mutfakta birimi var? sorusunu aklıma getirdi ki, neden sonra , o anda evde göremediğimiz,  üniversiteden okuyan, geleceğin bilgisayar mühendisi olacak güzel kızımız  Şeyma’nın mutfaktaki biri olduğunu öğrendim.


Zamane genç kızlarımızın bu konularda biraz tembel olduğu söylenir lakin Şeyma bize bunun doğru olmadığını göstermiş oldu. Bu kadar çok ikramların hazırlanmasına yardım edip, o yorgunlukla birde okula gitmiş, bize de teşekkür edip kendisini başarılar dilemek düşüyor tabi ki.


Eee kimin kızı kenarına bak bezini al boşuna dememişler.


Arkadaşım Nurhayat bütün marifetlerini kızlarına da geçirmiş anlaşılan.

İkramlara gelince lahana böreğini ilk defa gördüm ve yedim oldukça lezzetliydi. Pek lahana sarması tadında değildi, bana göre lahanaya sarılmış iç pilav gibiydi.

Unutulduğundan dolayı servisin sonuna doğru gelmesine rağmen yinede tadına baktığımız etli şehriye pilavı oldukça nefisti.


Birde arkadaşlar tarafından nasıl yapıldığı uzun zaman tartışılan, tekrar tekrar anlatılan sonun da iç içe geçirilmiş iki renkli pandispanyadan yapıldığı anlaşılan, dalmaçyalı çilek soslu pasta çok hafif ve lezzetliydi.


Birde Şeyma’nın nasıl katladığını anlamadığım peçeteler dikkatimi çekmedi değil,
Menüde:


Kete

Lahana böreği

Renkli salata

Gökkuşağı salatası

Börek

Şehriye pilavı

Haşhaşlı tatlı

Dalmaçyalı pasta

Kuru meyveli cup

Kadayıf sarma


Get Adobe Flash player


Uygulama: 18.03.2010